Starptautiskā laimes diena

20.martā, Starptautiskajā laimes dienā, skolas līdzpārvaldes grupa Dagnijas Mažajevas vadībā veica aptauju: Vai tu esi laimīgs?

Starptautisko laimes dienu pirms pāris gadiem ieviesa ANO Ģenerālā asambleja. Ideju par šādas dienas ieviešanu ierosinājusi Butānas karaliste un vienbalsīgi atbalstīja visas 193 ANO dalībvalstis.
Butāna ir vienīgā valsts pasaulē, kurā ir Laimes Ministrija, kura seko līdz, vai tas ko dara valdība, noved pie tā, lai cilvēki būtu laimīgi. Butānā tikai tikai 3,3% saka, ka jūtas  “ne pārāk laimīgi”, bet nav arī nelaimīgi.
Apvienoto Nāciju Organizācijas ikgadējais ziņojums “The World Happiness Report” liecina, ka Somija jau otro gadu pēc kārtas atzīta par pasaulē laimīgāko valsti. Somijai seko Dānija, Norvēģija, Islande un Nīderlande.
Latvija iekļuvusi reitinga 53.vietā, laimes ziņā ierindojoties starp Dienvidkoreju un Taizemi.
Igaunija atrodas saraksta 55.vietā, bet Lietuva – 42.vietā.

Skolas aptaujas rezultāti: 43 – ir laimīgi, 10 – nav laimīgi, 56- nav atbildes.

Comments are closed.