Februāris – Karjeras mēnesis

Tuvojoties Ēnu dienai, kas savu popularitāti notur jau vairāku gadu garumā, arī mūsu skolā 4. februārī viesojās radoša personība, gobelēnmāksliniece Ilma Austriņa, kura iepazīstināja skolnieces ar tekstilmākslinieka arodu.

Idejas un oriģinālās domas māksliniece rod dabā, saulrietā, labības laukā, gadalaiku maiņā un ierosmi dod arī Veckalsnavas ezers.

Tekstilmāksliniece iepazīstināja ar darba gaitu. Vispirms ir iecere, tad top kompozīcija, dziju krāsošana un citu materiālu sagatave, tad dzijas tiek iestiprinātas stellēs un tā palēnām top skaistais mākslas darbs. Dažs gobelēns dzimst tikai pēc gada, jo šis darbs ir laikietilpīgs.

Māksliniece meitenēm demonstrēja savas gobelēnu ideju skices, noaustos paraugus un fotoattēlus, kuros attēlots materiāla sagatavošanas process.

Ļoti patīkami, ka māksliniece Ilma Austriņa dalījās savā daiļradē!

Foto un informāciju sagatavoja mājturības skolotāja: Sandra Kukāre

Comments are closed.