Adiet, meitas, ko adiet, cimdus, zeķes noadiet!

Ziema ir rokdarbu darināšanas laiks. Kalsnavas pamatskolas skolniecēm no 5.- 9. klasei mājturības un tehnoloģiju stundās tiek ierādītas pirmās prasmes dažādu priekšmetu adīšanā, šūšanā, izšūšanā, latvju rakstu zīmju nozīmīgums, to izpēte, arī vēsturiskā izcelsme, konstruēšana, kompozīcija, zīmēšana   (vizuālās mākslas stundās ), kā arī savstarpējais dažādu rokdarbu tehniku apvienojums jeb sintēze. Tāpēc ceturtdien, 17. janvārī,  skolnieces projekta „Skolas soma” ietvaros kopā ar skolotājām M.Grīgu un S. Kukāri apmeklēja Madonas novadpētniecības muzeju.

Meitenēm bija iespēja apskatīt kalsnavietes gobelēnmākslinieces Ilmas Austriņas un viņas meitas Daces Austriņas personālizstādi „Gobelēns un mode”.  Lielākajai daļai skolnieču šis bija pirmais priekšstats par gobelēnu un, pārrunājot redzēto, uzzināju, ka meitenēm tie ir šķituši ļoti interesanti un pievilcīgi.

Ar savu krāsainību pārsteidza  rakstaino cimdu izstāde, kur goda vietā tika celtas latvju rakstu zīmes.

Meitenes iesaistījās divās muzejpedagoģiskajās nodarbībās: par Monotipiju jeb zīmējuma nospieduma tehniku un nodarbībā par apģērba un apavu vēsturisko attīstību laika gaitā.

Skolniecēs lielu interesi izraisīja rotaļlietu izstāde, kuru vairāku gadu garumā ir vācis kolekcionārs no Bauskas puses.

Ir liels prieks, ka radās šī brīnišķīgā iespēja ielūkoties mākslinieku, rokdarbnieku un aizrautīgu cilvēku daiļradē !

Foto un informāciju sagatavoja mājturības skolotāja: Sandra Kukāre

sdr

Comments are closed.