25.marts – komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

Latvijā 25.marts ir sēru diena, kad tiek pieminētas 1949.gada deportācijas un komunistiskā genocīda upuri. Tā ir diena, kad no savām mājām un dzimtenes svešumā tika aizvesti daudzi tūkstoši latviešu. Daudzi no viņiem, tostarp sievietes, sirmgalvji un bērni dzimtajā Latvijā vairs neatgriezās – daļa novārga un aizgāja bojā koncentrācijas nometnēs un mūža nocietinājumus, daļa – palika uz mūžiem Sibīrijas sniegos. Šajā dienā notika visplašākā Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana uz Sibīriju un citiem attāliem Padomju Savienības reģioniem. Uz Sibīriju deportēja aptuveni 44 000 cilvēku – ģimenes ar bērniem un sirmgalvjiem.

25.marta rītā sākumskolas skolēni devās pie piemiņas akmens Jaunkalsnavā, lai iedegtu svecītes, ieklausītos stāstījumā un godinātu cietušos ar klusuma brīdi.

Foto un informāciju sagatavoja 3.klases audzinātāja Ilze Stikāne.

Comments are closed.